Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

Monitorowanie policji mojego komputera

Czyli o wszystkim i o niczym.
Post Reply
anonim
Posts: 1
Joined: 2015-08-14, 18:08

Monitorowanie policji mojego komputera

Post by anonim »

Witam , może wydaję się głupim pytanie , ale lepiej się zapytać . Rok temu policja zabrała mi komputer za prawo autorskie i prawa pokrewne , ponieważ na swojej stronie internetowej miałem kanały telewizji polskiej . Sprawa jeszcze się nie odbyła i jak w temacie czy policja może legalnie monitorować mój komputer nowy kupiony w sklepie czyli przez moje ip ? Router mam z orange , czy to jest możliwe ??

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Re: Monitorowanie policji mojego komputera

Post by anonim »

Teoretycznie tak, jednak jeżeli szkoda była mała to prawdopodobnie nie.
Najlepiej nie robić nic nielegalnego i trzymać się od tego z daleka.

Jeżeli boisz się samej inwigilacji ( poufności swoich rozmów, z dziewczyną lub znajomymi ) to:
1) zainwestuj w serwer VPN nie zapisujący informacji o Tobie ( https://www.privateinternetaccess.com/p ... -it-works/ )
2) wyłącz historię przeglądarki
3) wyłącz obsługę cookies

Jednak pamiętaj o rozmowach telefonicznych i sms'ach, które są dostępne dla władz.

Możesz również korzystać z Tora ( https://www.torproject.org/ )

ps. Co to była za stronka ? ;-)

anonim
Posts: 4
Joined: 2015-08-10, 17:15

Re: Monitorowanie policji mojego komputera

Post by anonim »

Sory ale mam 2 konta bo te konto zapomniałem hasła i chciałem szybko napisać . strona nazywała się www.sport-tv.pl przez miesiąć były na stronie kanały polskie brane przez inną stronę a cyfrowy polsat powiedział że przez rok od kiedy zaczynałem stronę a wcześniej były playery zagraniczne z wiz1.net . Mam jeszcze kilka pytań do ciebie zakupiłem VPN IPVanish . Czy policja może skierować się do dostawcy internetu żeby zobaczyli na jakie strony wchodzę jak mam VPN , ponieważ przeczytałem jedną instrukcję to jest napisane że dostawaca internetu nie widzi na jakie strony wchodzę ??

anonim
Posts: 4
Joined: 2015-08-10, 17:15

Re: Monitorowanie policji mojego komputera

Post by anonim »

Przed chwilą strona sportowa która chciała ze mną współpracować napisała w mailu takie coś :

Witam to się wyświetla na waszej stronie
Zgłoszone niechciane oprogramowanie!

Strona www.match-sport.com została zgłoszona jako zawierająca niechciane oprogramowanie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.

Jarku czy możesz wejść na moją stronę i zobaczyć czy to jest naprawdę że na mojej stronie są niechciane oprogramowania bo ja wchodzę bez adblocka i nic nie ma może im chodzi o shorte.st ??

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Re: Monitorowanie policji mojego komputera

Post by anonim »

Z tego co wiem najbezpieczniejszy jest vpn, który podałem w linku w moim poprzednim poście, a dlaczego ? Oni nie trzymają logów, ja polecam jedynie tą stronę. Jeżeli dobrze skonfigurujesz połączenie z vpn'em twój dostawca nie zdoła zobaczyć na jakie strony wchodzisz.

Pamiętaj tylko że powinieneś na komputerze wyłączyć cookies.

Generalnie nie polecam streamowania tv, mogą być z tego jedynie problemy.

anonim
Posts: 4
Joined: 2015-08-10, 17:15

Re: Monitorowanie policji mojego komputera

Post by anonim »

Jak myślisz na twój rozum jak mam VPN na komputerze hosting i domenę mam z Malezji strona http://www.shinjiru.com . Na tej stronie wszystko jest zabezpieczone bo ip jest z chin . Czy mogę mnie złapać jak jestem taki zabezpieczony ??

anonim
Początkujący
Posts: 105
Joined: 2013-07-22, 22:55

Re: Monitorowanie policji mojego komputera

Post by anonim »

nigdy nie bedziesz bezpieczny

anonim
Bywalec
Posts: 237
Joined: 2013-07-03, 17:02

Re: Monitorowanie policji mojego komputera

Post by anonim »

Logi od dostawcy internetu i pozamiatane...

Wytapane z mojego Galaxy S5

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Re: Monitorowanie policji mojego komputera

Post by anonim »

Szycha2013 wrote:Logi od dostawcy internetu i pozamiatane...
Niestety jeżeli skorzystasz z odpowiedniego VPN takie logi nic nie dadzą ;-)

anonim
Początkujący
Posts: 45
Joined: 2013-10-21, 15:33

Re: Monitorowanie policji mojego komputera

Post by anonim »

Nie będę udawał znawcy tematu , ale moim zdaniem wystarczy przeglądarka TOR
Inaczej ma się sprawa łączenia bezpośrednio z serwerem VPS którego zapewne używasz. Dostawca ma wtedy logi gdzie się łączyłeś , ale czy to cokolwiek komukolwiek da to już inna sprawa
Będą mieli tylko logi łączenia się do serwera a to nie jest nielegalne , więc na wiele się to nie przyda
Najważniejsze w całej tej zabawie to nie mieć nic na swoim prywatnym kompie.

Post Reply