Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

lte z plusa

Czyli o wszystkim i o niczym.
anonim
Początkujący
Posts: 112
Joined: 2014-03-02, 18:02

lte z plusa

Post by anonim »

czy warto brać internet od plusa?

o co chodzi w tymi danymi pakietowymi np 5 gb 30 gb?

30 gb to jest na jeden dzien czy na miesiac?

jaki jest internet przed uplynieciem i po uplynieciu transferu

korzysta ktos? chetnie poczytam cos wiecej

czy internet z cyfrowego polsatu to jest to samo co z plusa

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

adios123, sam się zastanawiałem nad zakupem mobilnego internetu i zdecydowałem się próbę skorzystać z usługi play na kartę

Code: Select all

http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/starter-4glte-50zl/

1GB co miesiąc, po doładowaniu za 30zł dodatkowo 6GB, za 50zł - 12GB itd wg tabeli na ich stronie.
Generalnie to będzie mój rezerwowy dostęp do internetu. Sam jestem ciekawy z czego korzystają inni ?

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Post by anonim »

Ja korzystam z Aero². Co prawda limit prędkości to 512 kbps, no ale jest za darmo ;-)

Co do Twoich pytań:
1. Prawda jest taka, że to Play posiada największy zasięg w kraju, ponieważ oprócz własnego posiada dostęp do wszystkich polskich sieci. Jednak Plus jest na pierwszym miejscu pod względem stawiania własnego sprzętu.
2. Tyle danych możesz przesłać w określonym przedziale czasowym.
3. W zależności czy chodzi o kartę, czy o abonament. W przypadku abonamentu dane rozliczasz miesięcznie.
4. Jeśli chodzi o prędkość to jest dużo czynników, które ją warunkują: technologia, odległość od stacji, obciążenie... Tego nie idzie określić, musisz sam sprawdzić. W każdym razie po przekroczeniu limitu transfer spadnie do 32 kbps, na których już praktycznie nic nie obejrzysz.
5. Mój wujek stale korzysta z kart kupowanych na Allegro.
6. Praktycznie to samo, ten sam właściciel, jednak oferta trochę się różni.

Jednak powinieneś powiedzieć do czego chcesz go wykorzystywać, bo tak to ciężko stwierdzić czy taki Internet Ci się przyda.

anonim
Początkujący
Posts: 112
Joined: 2014-03-02, 18:02

Post by anonim »

no ale tam jest napisane ze po wykorzystaniu gb predkosc spada do takiej jaka masz w umowie np 10 mb/s


taki internet potrzebny mi jest do przegladania stron, do youtuba, czasem cos obejrzec na weebie, czasem muzyke sie zdarzy sciagnac i to tyle

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Post by anonim »

Czyli mówisz o abonamencie. Podaj konkretny przykład, link albo nazwę promocji, z której chciałbyś skorzystać.

anonim
Początkujący
Posts: 112
Joined: 2014-03-02, 18:02

Post by anonim »


anonim
Początkujący
Posts: 72
Joined: 2013-07-10, 12:50

Post by anonim »

mam plusa lte 9gb na miesiąc i cyfrowy polsat 30gb na miesiąc i powiem tak :

będąc po limicie jest tragedia plus zwalnia do 32kb , ba natomiast poje..by z cyfrowego polsatu obiecali po limicie do ok. 20mb a jest jak w plusie :-P, jedyna porządna firma jaką miałem to netia i tam wracam !!!

anonim
Początkujący
Posts: 112
Joined: 2014-03-02, 18:02

Post by anonim »

9 gb przekroczyles i przez caly czas masz 32 kb?

mi sie zdaje ze tam jest takie cos ze jesli sciagniesz powyzej 70 gb na miesiac to zwalnia ci

anonim
Początkujący
Posts: 72
Joined: 2013-07-10, 12:50

Post by anonim »

nie , ja mam tak jak pisze niestety ! także omijać szerokim łukiem jak jesteś w granicach przyznanego limitu jest ok , jak jesteś po jest jedna wielka lipa !!!

zresztą poczekajcie zaraz Wam coś dam :


LTE PLUS transfer nie wykorzystany

LTE Polsat po wykorzystaniu transferu !!

anonim
Początkujący
Posts: 112
Joined: 2014-03-02, 18:02

Post by anonim »

ej no az tak to ja nie bede korzystal

jedynie strony www, czasem jakas gre sie sciagnie ale pewnie bede myslal pod koniec miesiaca :D i czasem w jedna gre pograc, zdarzy sie pewnie ze z weeba cos bede ogladal, np. mecz albo gala jakas, i czasem zdarzy mi sie korzystac z yt albo bede sciagal muzyke

fiodor, to na gorze jest przed wykorzystaniem pakietu gb? a to na dole po? i az tak ci spadlo?

anonim
Początkujący
Posts: 72
Joined: 2013-07-10, 12:50

Post by anonim »

nie tak jak napisałem posiadam to i to i tak jest w tej chwili : czyli plus nie wykorzystany a polsat wykorzystany adekwatnie

anonim
Początkujący
Posts: 112
Joined: 2014-03-02, 18:02

Post by anonim »

ja potrzebuje domowego a nie mobilnego


czy jest roznica jakas miedzy mobilnym a domowym lte?

anonim
Początkujący
Posts: 72
Joined: 2013-07-10, 12:50

Post by anonim »

domowy jest na zasadzie takiej że do palucha otrzymujesz http://www.dlink.com/pl/pl/support/prod ... wan-router innej różnicy nie ma

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Post by anonim »

Ta oferta jest jedynie dla tych, którzy posiadają telefon lub telewizję z Polsatu. Posiadasz? W podanej ofercie jest 35 GB miesięcznie, a potem transfer jest ograniczany do 30 Mbps. Ważna uwaga! Musisz być podłączony wyłącznie do LTE! Jeśli skończy Ci się transfer i podłączysz się do HSPA+ czy EDGE to zablokują Ci Internet całkowicie do końca miesiąca! Nie ma czegoś takiego jak domowe LTE (to dalej ten sam Internet radiowy). Różnica jest jedynie taka, że dostaniesz zestaw router i zewnętrzny modem (zestaw IDU-ODU)
Mówisz, że potrzebujesz domowy Internet. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie to polecam rozwiązanie kablowe.

anonim
Początkujący
Posts: 72
Joined: 2013-07-10, 12:50

Post by anonim »

Ta oferta jest jedynie dla tych, którzy posiadają telefon lub telewizję z Polsatu. Posiadasz? [/b]
Tak posiadam

do 30 Mbps !!!
a do 30 Mbps to nie jest 32kb/s ??? , bo mi się wydaje że jest ?


Proszę bardzo odpowiedź cyfrowego polsatu na prędkość po wykorzystaniu limitu będąc w zasięgu LTE !!!

Re:Prędkość transferu (12.12.2014)

Szanowny Panie

Zwracamy uwagę, że „bez limitu” w nazwie Promocji odnosi się do zapewnienia dostępu do sieci po przekroczeniu pakietu i braku pobierania opłaty za wykorzystane dane poza Pakietem, co jest wyraźnie wyjaśnione w warunkach tej Promocji. W żadnym miejscu natomiast Cyfrowy Polsat nie gwarantuje braku limitów prędkości, z którą dostęp do sieci poprze kroczeniu pakietu może być realizowany. Podkreślamy przy tym, że zgodnie z zasadami Promocji prędkość ta jest po przekroczeniu pakietu obniżana i w Regulaminie podana jest jej maksymalna wartość odpowiednio do wybranego pakietu. W warunkach promocji wyraźnie także zastrzeżone, że prędkość może być obniżona ze względu na politykę FUP, która stanowi powszechnie stosowaną metodę mającą na celu zabezpieczenie dostęp do sieci na odpowiednim poziomie dla wszystkich użytkowników.

Ponadto informujemy, że w przypadku rozwiązania Umowy w czasie trwania Okresu Podstawowego Klient jest zobowiązany do zwrotu przyznanej ulgi, pomniejszonej proporcjonalnie za okres od początku trwania umowy do dnia jej rozwiązania.


Szanowny Panie

W odpowiedzi na otrzymane zgłoszenie dotyczące zmiany prędkości transmisji danych uprzejmie informujemy, że zgodnie §3 pkt 4 Regulaminu Promocji, który został dołączony do Umowy, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie możliwość czasowej zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w Cenniku z zachowaniem podziału na klasy serwisu wymienione w niniejszym Regulaminie.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że takie działanie ma na celu wyeliminowanie nadużyć i umożliwienie wszystkim Abonentom ciągłości dostępu do sieci. Cyfrowy Polsat dokłada wszelkich starań żeby zapewnić każdemu Abonentowi możliwość korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci, które spowodowane jest przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci.

Biorąc pod uwagę powyższe wyjaśnienia oraz na podstawie Regulaminu świadczenia usługi telekomunikacyjnej dostępu do Internetu przez Cyfrowy Polsat S.A., ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm., dalej ,,Prawo telekomunikacyjne”) oraz rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 24 lutego 2014 r. w sprawie reklamacji usługi telekomunikacyjnej (Dz. U. 2014, poz. 284), reklamacja nie może zostać uznana.

Udzielenie przez Cyfrowy Polsat niniejszej odpowiedzi wyczerpuje drogę postępowania reklamacyjnego. W tej sytuacji przysługuje prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym oraz, w przypadku Konsumentów, w postępowaniu mediacyjnym i przed sądami polubownymi, o których mowa w art. 109 i 110 Prawa telekomunikacyjnego.


mam nadzieje że teraz rozwiewam Wasze wątpliwości, powiem tak w granicach limitu jest to w miarę normalne po już nie jest tak kolorowo !!!

p.s jakbym nie miał to bym nie pisał :-P[/quote]

Post Reply