Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

serwer dedykowany pytania

Wszystko na temat innych serwerów streaming'u.
Post Reply
anonim
Początkujący
Posts: 107
Joined: 2013-12-30, 19:27

serwer dedykowany pytania

Post by anonim »

przyznam ze jestem kompletnie zielony w kwestii serwerow, oprogramowania do nich, itd ale ostatnio z braku czasu zainteresowal mnie ten temat, stad moje pytania. moga byc one irytujace jak na nowicjusza przystalo


jaki serwer polecalibyscie dla nowicjusza, tj. zebym mogl sie zapoznac z obsluga, nauczyc instalowac oprogramowanie itd.
jakie parametry powinien miec serwer dedykowany pod tv internetowa (jesli w pozniejszym czasie mialbym mozliwosc zrobic krok w tym kierunku)

z gory dzieki za informacje, zalozylem oddzielny temat poniewaz przypuszczam ze moich pytan bedzie przybywac wiec nie chcialem zasmiecac innych tematow

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

Dla nowicujsza polecam vps jest tanszy i spelni twoje oczekiwania. (VPS jest taki sam jak dedyk tylko ze jest to maszyna dzielona na kilku uzytkownikow a dedyk dla jednej osoby). Co do wymagan to zalezy od ilosci kanalow jakie bys chcial nadwac chociaz tu juz bardziej zwroc sie do qaza albo jarka.

Ja osobiscie uzywam vps z ovh sa jak dla mnie niezawodne chociaz troszke kosztuja ale to juz zalezy od wymagan.

anonim
Początkujący
Posts: 107
Joined: 2013-12-30, 19:27

Post by anonim »

Rozumiem, a jakie mozna znalezc zastosowanie dla vps-a? Jesli mozna wiedziec do czego Tobie np sluzy najczesciej?
Czy na VPSie mam rowniez nieograniczona mozliwosc konfiguracji, tj. moge instalowac jakie chce programy, pulpit zdalny itp? jak to wyglada. I jak wyglada wspoldzielenie takich serwerow, inne osoby vps na tym samym dedyku widza zawartosc mojego wirtualnego serwera (strzelam ze nie ale wole sie upewnic)? ciezko jest skonfigurowac vps, np pod hosting www? Po zakupie np. vpsa od ovh, mam jakis panel dostepny, z ktorego instaluje standardowe oprogramowanie, czy wszystko robi sie za pomoca komend, z terminala?

dzieki za info

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

To zalezy bo na linux jak i windows mozna przez pulpit wszystko robic a na linux takze przez terminala ja stosuje do restrimingu tylko. A co do hostingu to nie wiem.

Post Reply