Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

monitoring z rejestratora kamer na smart tv

Kącik posiadaczy SmartTV.
Post Reply
anonim
Posts: 4
Joined: 2014-02-07, 11:51

monitoring z rejestratora kamer na smart tv

Post by anonim »

Witam, od dłuższego już czasu poszukuję jakiejś aplikacji na SMART TV (akuratnie posiadam serii ES8000), która pozwoli mi na wyświetlenie widoku z kamer, podłączonych po LANie do rejestratora DVR typu BCS0808. Próbowałem zalogować się do DVR poprzez Web Browser w smart hubie, ale ze względu na inny system niż windows nie uruchamia mi się ActiveX w smart tv. Próbowałem zatem z palca wpisać w przeglądarce taki sam adres, jaki wpisuję np. w VLC, czyli: rtsp://adres LAN:554/cam/realmonitor?channel=04&subtype=00&authbasic=uzytkownikihaslo, żeby chociaż móc ogladać z jednej, zdefiniowanej w adresie kamery, ale również nic nie odtwarza, a przecież tv wspiera strumieniowanie rtsp (wyczytałem gdzieś na necie). Potem znalazłem na tym forum widget nStreamLmod, który mógłby odczytywać konkretny strumień, ale też nie widzę rtsp.
Czy ktoś może rozwiązał albo natknął się na takowe rozwiązanie, żeby z DVR wyświetlać zbiorczo ze wszystkich kamer albo chociaż pojedynczo? Dzięki.

anonim
Początkujący
Posts: 10
Joined: 2013-07-18, 19:35

Post by anonim »

Jak masz możliwość to podłącz rejestrator bezpośrednio do Tv przez HDMI albo spróbuj wpisać do przeglądarki adres rstp://...

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

usermanual, rozumiem że w VLC działa Ci stream ? ;-)

anonim
Posts: 4
Joined: 2014-02-07, 11:51

Post by anonim »

pablo25252525 wrote:Jak masz możliwość to podłącz rejestrator bezpośrednio do Tv przez HDMI albo spróbuj wpisać do przeglądarki adres rstp://...


Właśnie pisałem, że po wpisaniu do przeglądarki w SMART TV nic się nie dzieje - normalnie na PC ładuje się dodatek ActiveX (tylko za pierwszym razem), później jest już strona do logowania się do DVR. Z kolei bezpośrednie połączenie przez HDMI odpada.

[ Dodano: 2014-02-07, 14:42 ]
jarek wrote:usermanual, rozumiem że w VLC działa Ci stream ? ;-)


Tak, działa nawet zdalnie po WAN (z zewnętrzym IP).

anonim
Początkujący
Posts: 10
Joined: 2013-07-18, 19:35

Post by anonim »

Dziwna sytuacja, tv wspiera strumieniowanie rtsp ale w smart hubie nie pójdzie. Jest pewnie możliwość że przez widget, ale nie widzę żadnej aplikacji oficjalnej czy nie. Znalazłem takie coś na necie : http://www.dipol.com.pl/konwerter_sygna ... _H3604.htm ,wiadome że troszkę kosztuje chyba że Tobie nie zależy aż tak na tym.

anonim
Posts: 4
Joined: 2014-02-07, 11:51

Post by anonim »

Dzięki za wyszukanie sprzętu. Ja jednak staram się usilnie znaleźć jakiejś metody w sofcie, skoro urządzenia są już ze sobą połączone (instalacja została zrobiona przed remontem), to każde inne dodatkowe urządzenie nie wchodzi w rachubę. Szczerze nie wierzę, że Ci którzy posiadają rejestrator kamer nie chcieli nigdy zobaczyć obrazów siedząc przed TV. Na urządzenia mobilne jest aplikacja gDMSS, która działa niestety tylko na Androidzie. Chyba zostanie mi napisać samemu taką aplikację... :-(

anonim
Posts: 2
Joined: 2014-08-27, 16:12

Post by anonim »

Witaj nie orientuje się dokładnie jakie jest środowisko w tych tv ale z czasem zapewne powstaną aplikacje do rejestratorów na tv przy coraz większym wykorzystaniu monitoringu w domach jednorodzinych a na ta chwile najprościej najtaniej będzie ci podpiąć jakiegoś małego energooszczędnego PC i odpalenie na nim kamer sam mam tak zrobione po za tym do wielu innych rzeczy możesz wykorzysta go które nie daje smart tv Pozdrawiam

anonim
Posts: 4
Joined: 2014-02-07, 11:51

Post by anonim »

Ok, dzięki za radę, ale poczekam na aplikację, albo kiedyś sam się za nią wezmę.

Post Reply