Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

nStreamLmod - fajny widget na telewizory samsunga

Kącik posiadaczy SmartTV.
anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

nStreamLmod - fajny widget na telewizory samsunga

Post by anonim »

Trafiłem przypadkiem na inny widget do TV Samsung a mianowicie nStreamLmod 2.54 polish.zip Jest dużo lepszy od nStreamPlayera. Kto jest zainteresowany to niech go zainstaluje a na pewno będzie zaskoczony. Uwaga: Avast traktuje plik jako zagrożenie, ale sprawdzałem go stroną virusscan i wynika że tylko avast się go czepia. Plusem jego jest to, że ma opcję czytania gniazd usb telewizora, tak więc z podaniem dowolniej listy xml (np. nStream.xml - tej samej co korzysta nStreamPlayer) nie ma problemu. Potrafi również odtwarzać media z dysków podłączonych do usb telewizora. W programie jest spolszczony interface oraz jest zapisane wiele list (niestety większość z nich już nie jest aktywna a pozostałe to w większości linki do serwisów tv i filmów radzieckich. Z polskich akcentów to dostęp do serwisu pogodowego - wiele zestawień parametrów pogody). Ps. z lektury rożnego rodzaju forum wynika, że zarówno nStreamPlayerem jak i również nStreamLmodem można odtwarzać większość kanałów TV, podobnie jak w SimpleTV (również tych zabezpieczonych). Jedynym problemem jest właściwa przeróbka streamów.

anonim
Początkujący
Posts: 84
Joined: 2013-07-30, 19:01

Post by anonim »

Jozek57 wrote:Ps. z lektury rożnego rodzaju forum wynika, że zarówno nStreamPlayerem jak i również nStreamLmodem można odtwarzać większość kanałów TV, podobnie jak w SimpleTV (również tych zabezpieczonych). Jedynym problemem jest właściwa przeróbka streamów.
Jak znajdziesz jakiś działąjący przykład to się pochwal :), bo dużo z tym walczyłem i nie dałem rady.

anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

Post by anonim »

Linki m3u8, mms i UDP chodzą od razu a teraz jest ich dużo więcej (np. TV Regionalne i TOYA). Rtmp trzeba przerabiać np te proste: z rtmp://stream.smcloud.net/live2/vox/vox_480p (SimpleTV) na rtmp://stream.smcloud.net/live2&id=vox/vox_480p/ (nStreamerPlayer i nStreamLmod) lub rtmp://195.154.115.24/live/discovery na rtmp://195.154.115.24/live&id=discovery. (ps. zobacz inne ciekawe linki z tego serwera). Jak policzyć takich kanałów, które można w prosty sposób przerobić jest bardzo dużo. Bardziej skomplikowane nie potrafię, ale podobno można. Ps. Teraz jest już nowa wersja 3.0 nStreamLmoda (a forum rosyjskie działa pełną parą http://wklej.to/vJKD8 ).

anonim
Początkujący
Posts: 84
Joined: 2013-07-30, 19:01

Post by anonim »

Czyli nic nowego, wszystko to potrafi nStreamPlayer i NetPlayer. Jeszcze ten jest tak zakodowany że nie wiem jak dostać się do źródła (patrzyłem tylko najnowszą wersję).

anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

Post by anonim »

Ale nStreamPlayer i NetPlayer nie czyta (chyba) list podawanych przez usb telewizora? Jeśli się mylę to sprostuj. Z nStreamLmod 2.54 polish.zip można robić kombinacje wewnątrz programu. V 3.0 nie testowałem.

anonim
Początkujący
Posts: 84
Joined: 2013-07-30, 19:01

Post by anonim »

A faktycznie, zwracam honor, nie było tej opcji. V 3.0 jest całkowicie zaszyfrowane.

anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

Post by anonim »

Zainstalowałem 3.0. Co rozumiesz przez stwierdzenie V 3.0 jest całkowicie zaszyfrowane. Chodzi podobnie jak 2.45 (jednak chyba ma lepszy obraz). Część serwisów jest zablokowana a część nie. Zablokowane są płatne - taka między innymi jest jedna z funkcji apki. Jednak nie przeszkadza to pooglądać niektóre filmy czy seriale w tym 3D (szkoda że ruskie i czeskie). oraz korzystać z swoich list kanałów podawanych przez USB. No i ten ruski interface. Może ma opcje zmiany - poszukam.
Last edited by anonim on 2014-02-06, 23:07, edited 1 time in total.

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2013-12-23, 17:46

Post by anonim »

No wlasnie panowie, w tym problem ze wiekszosc tych widgetow jest w jezyku rosyjskim, jak ktos nie potrafi cyrylicy czytac to ma problem. Wspominalem juz tutaj na forum ze jeden rodak zrobil spolszczona wersje nstreamlmoda o nazwie Mediabox ale to tyle. Wersji 3.0 w zadnym jezyku innym niz rosyjski nie widzialem niestety.

anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

Post by anonim »

2.45 jest spolszczony, ale za to linki do serwisów nie działają. Dalszy rozwój 2.45 został definitywnie zakończony (wiadomość z ruskiego forum). W 3.0 niestety interface nie ma możliwości zmiany języka na angielski czy polski (jest ukrainski). Ale poza tym program ma duże możliwości konfiguracyjne ustawień.

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2013-12-23, 17:46

Post by anonim »

Czy moze ktos z was wymyslil jak dodac do playlisty od nstreamlmod'a albo RSS feed z programem tv:
http://www.telemagazyn.pl/rss/14,stacja,st,krss.xml
albo zwykly link jak np:
http://www.teleman.pl/program-tv/stacje/TVP-1

Kombinuje zeby cos takiego sobie dodac do widgeta... i narazie tylko bledy po rusku wyskakuja :(

Doszedlem za to jak dodac w nim kanal z youtube'a, np ze starymi polskimi filmami:

<playlist_url>http://netplayer.tym.cz/xml/nstream/youtubetest.php?search=Studio Filmowe Kadr</playlist_url>

(to dziala i to ladnie, tylko pokazuje mi jedynie pierwsze 50 rezultatow)

anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

Post by anonim »

Dzięki za youtube. Co do programu tv będę próbował. W 2.45 jest fajne xml o pogodzie w Polsce - spróbuje to przenieść do v.3.0.

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2013-12-23, 17:46

Post by anonim »

Nie ma sprawy, jak chcesz to jeszcze jesst drugie studio ktore udostepnia swoje filmy na youtube, ich 'kanal' jest tutaj:
http://www.youtube.com/user/StudioFilmoweTOR

Mozna zmienic link powyzej na ten kanal i tez bedzie wyswietlac filmy. Teraz tylko zeby sie dalo jakos wyswietlac te xml albo http linki z EPG info to byloby super ;)

anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

Post by anonim »

Panowie z przerobieniem niektórych opcji interface v.3.0 na polski nie ma problemu. Testuje właśnie widget po takiej przeróbce. Ponieważ ogólnie rzecz biorąc nie należy ingerować w oprogramowanie widgetu (prawa autorskie) opiszę tylko jak to zrobić na własne potrzeby. Po uruchomieniu witgetu wybieramy poz. 20 tj ustawienia witgetu. Po uruchomieniu otworzy się okno z prawej strony. W nim można ustawić (zmienić) plik xml startowy (chyba trzecie okienko od góry). Domyślny jest start.xml i nawet jak go się zmieni nic się nie dzieje. Sądze że autor widgetu udostępniając to okno dopuszcza ewentualną zmianę pliku startowego. Teraz należy edytować w komputerze plik start.xml i korzystając np. z tłumacza (osoby nie czytające cyrulicy) zmienić najważniejsze główne opcje ustawień na pl. Można też zmienić niektóre opisy przy danym linku między nawiasami <description>
Po przeróbce zapisujemy taki plik np. jako starta.xml i po ponownym wgraniu witgetu z tym plikiem wybieramy go w ustawieniach. Widget automatycznie przełączy się na nowe znaki (w opisach linków ą,ę itp są dozwolone) w głównych ustawieniach nie testowałem. Ps. Studio Filmowe TOR też chodzi. Powodzenia

anonim
Początkujący
Posts: 84
Joined: 2013-07-30, 19:01

Post by anonim »

Pobrałem z ich strony widget w wersji 3.0, nie wrzucałem na TV bo seria C działa zupełnie inaczej niż seria D(nie jest tak łatwo), w emulatorze mi nie startuje, może pobrałem jakąś dziwna wersje. Ale i tak nie ma najważniejszej opcji czyli uruchomienie zabezpieczonych streamów rtmp, bo nie oszukujmy się ale tych niezabezpieczonych i udp jest jak na lekarstwo. Ja zostałem przy serviio, mój netbook z atomem został zmuszony do bycia budżetowym serwerem dlna :D

anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

Post by anonim »

Kolejna sprawa to wykorzystanie linku <playlist_url>http://netplayer.tym.cz/xml/nstream/youtubetest.php?search=XXXXXXXXXX</playlist_url>
Wystarczy wpisać po słowie search zamiast XXXXXXXX ciąg wyrazów, które nas interesują i już mamy nową listę dotyczącą wpisanych słów np. Świnka Peepa czy Kaczor donald lub ew. całe filmy z lektorem. To działa podobnie jak wyszukiwarka Youtube, a w programie ładują się odnosniki z obrazkami jpg. Przykład: http://netplayer.tym.cz/xml/nstream/you ... ektor%20PL (wpisałem na końcu słowa cały film 2013 lektor pl - ale tak zamieniła przeglądarka) albo końcówka search=Filmy%20Lektor%20PL lub search=%C5%9Bwinka%20pepa i nasza pociecha ma do dyspozycji 50 filmów o śwince...

keyer - polecam http://stream-recorder.pl/viewtopic.php?t=619 bije na głowę wszystkie opcje TV z SmartTV. To nie musi być jednak Mini PC, może to być tablet czy smartfon z wyjściem HDMI i masz wszystko co chcesz. Może być i przenośny komputer - też jest rozwiązaniem. Ja mam pełen pakiet z satelity i nie zależy mi na kanałach TV. Wykorzystanie witgetów do Tv traktuję tylko jako umysłową zabawę.

Obecnie jestem zainteresowany tematem: PVR Disable Encryption C/D Serie - czyli wyłączeniem szyfrowania nagrań na dysku, tak aby mogły być one odtworzone na dowolnym innym urządzeniu. Jednak trochę się boje grzebać w oprogramowaniu TV. Jest duże angielskojęzyczne forum o tym, ale nie wszystko łapie co piszą. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to może podzielić się osiągnięciami.

Post Reply