Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

TV i filmy online - Smart TV (Mini PC)

Kącik posiadaczy SmartTV.
Post Reply
anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

TV i filmy online - Smart TV (Mini PC)

Post by anonim »

Po kilkudniowej zabawie z własnymi aplikacjami smart Tv do samsunga doszedłem do wniosku, że trzeba poszukać innego rozwiązania. I tu z pomocą przyszedł "wujek" szukaj Google. Jako nowicjusz dowiedziałem się, że obecnie można kupić zewnętrzne smart tv oparte na systemie android. Na allegro sprzedawane jako Dongle mini PC, smart tv lub TV BOX Mini komputer lub ... - ofert jest tyle, że głowa boli. Jedno, dwu i cztero rdzeniowe, małe,duże z antenami zewnętrzami i bez, itd. Ceny od 150-400 zł. Skusiłem się na kupno takiego urządzenia i szczerze mówiąc jestem zachwycony. To co potrafi zależy tylko od zainstalowanego oprogramowania i ja mam na to pełny wpływ.
Podzielę się zatem moim dotychczasowym doświadczeniem w tym temacie:
1. W zależności od miejsca zainstalowania, czy to ma być dodatek do tv, czy urządzenie przenoszone z jednego miejsca w drugie wybieramy mini pc lub Box. W przypadku mini urządzenie może być włożone bezpośrednio do gniazda HDMI i zasilane gniazdem USB telewizora, co daje duży komfort lecz trzeba się liczyć z dokupieniem dodatkowego HUB-a z zasilaczem 2A, aby była możliwość podłączenia zewnętrznych dysków (uwaga jest ograniczenie wielkości takiego dysku - chyba do około 350GB). Boxy przeważnie umożliwiają podłączenie takiego dysku bezpośredni do boxu.
2. Zwróć uwagę na antenę - jeśli korzysta z wewnętrznej to może być problem z łącznością jeśli urządzenie jest oddalone od routera.
3. Pilot (klawiatura) dla zwykłych użytkowników wystarczy myszka bezprzewodowa i instalacja dodatkowej aplikacji z klawiaturą polską, umożliwiającą wybór znaków ą,ę, itp myszką (podobnie jak w telefonie czy tablecie). Dla graczy pilot Measy RC11, 12 lub inny.
Ja osobiście nie potrafiłem się przekonać do tych pilotów a poczciwą myszką można funkcjonować bezproblemowo.
4. Oglądanie np. TV - testowałem trzy sposoby:
a) instalacja XBMC - prawdziwy kombajn - super sprawa filmy, seriale i TV działają bezproblemowo (we wklejce link ukazujący możliwości jednej z polskich wtyczek);
b) Instalacja IPTV lub IP-TV + Wonderschre ( warto mieć również MX Player oraz BSPlayer) umożliwi obsługę list m3u np z SimpleTV (konieczne skrócenie linków, tak jak to już było pisane wielokrotnie na forum, ale zajmuje to np. notatnikiem i funkcją zamień około 15 s.)
c) Otwieranie transmisji bezpośrednio w przeglądarce (np. po oglądnięciu reklam). W tym przypadku nie zawsze zainstalowana przeglądarka radzi sobie z takimi stronami, więc polecam przeglądarkę Maxthon Browser, która otwiera strony w układzie jak Windows i nie ma problemu z flashem oraz innymi głupotami.
5. Aby nie biegać ciągle między komputerem a urządzeniem aplikacja ES Explorer. Udostępniasz folder na komputerze, a ten program na urządzeniu po przeskanowaniu sieci go znajdzie. Co więcej w ten sposób odtworzysz zdjęcia, filmy z komputera na swoim TV - u mnie chodzą lepiej niż inne dotąd wykorzystywane aplikacje firmowe i niefirmowe.

We wklejce na początek dwa użyteczne linki. http://wklej.to/92Nn4

Mam nadzieję że temat będzie się rozwijał i pomogłem komuś oraz że kolejni fani forum podzielą się również swoją wiedzą.
Początkujący niech się nie zniechęcają, ja sam jeszcze 3 tygodnie temu nie miałem pojęcia o tych urządzeniach i jak je wykorzystać) - "wujek" Szukaj Google jeszcze nikomu nie odmówił.

[ Dodano: 2014-02-13, 17:14 ]
Witam ponownie,
Dla tych co jeszcze nie są przekonani do tego typu urządzeń lub nie mają doświadczenia z Androidem proponuję zabawę z tym systemem na swoim PC. Należny ściągnąć darmowy program BlueStacks ze strony producenta: http://wklej.to/wuamk i zainstalować go. Po instalacji otrzymacie w pełni funkcjonujący system oparty na androidzie. Co prawda pierwsza strona uruchomionego programu zawiera szereg propozycji gier (górny rząd to zainstalowane kilka aplikacji użytkowych) ale można to szybko zmienić instalując np. inny launcher i tworząc swoje ustawienia strony rozruchowej. Oczywiście mamy dostęp do ustawień systemu (trochę okrojony niż oryginał) ale zawiera wszystko co jest istotne do pracy sytemu). Ustawiamy język polski i dodajemy dodatkową apkę z klawiaturą, aby z klawiatury można było pisać znaki ą, ę itp. Możemy równocześnie pracować na komputerze i na symulatorze (w oknie lub na całym ekranie). Dzięki temu mamy możliwość przetestowania tysięcy apek do androida bez potrzeby narażania naszego telefonu czy tabletu na zawieszenia. Instalujemy antywirus i testujemy to co chcemy (na razie tylko 1 na 100 apek testowanych nie odpaliła). Wszystko chodzi np. TV przez IP-TV + Wondrshare, czy też transmisja filmu z Wondershare na TV. Dla graczy to dobra zabawa z grami napisanymi na androida.
Instalacja apek jest banalnie prosta i może przebiegać na trzy sposoby:
1. Klikamy dwa razy na apkę w systemie Windows i apka automatycznie zainstaluje się w programie.
2. Zakładamy w apce konto w sklepie Play lub innym i ściągamy apki w sposób identyczny jak w telefonie czy tablecie.
3. Instalujmy apkę że źródła zewnętrznego podłączonego do USB.
Program ma komunikację (wykrywa) foldery udostępnione w systemie Windows, widzi folder Moje dokumenty oraz urządzenia podłączone do USB komputera.
Ja mam system XP i kartę graficzną niezbyt wypasioną i jak na razie wszystko chodzi dobrze.
Jedynym minusem jest obniżenie jakości wyświetlanego obrazu na monitorze. W rzeczywistości na urządzeniach MiniPC takiego problemu nie ma.
Jeśli spodoba Ci się ta zabawa to pomyśl, ze urządzenia Mini PC pracuje tak samo tylko że obraz jest bardzo dobrej jakości podawany do TV poprzez złączę HDMI.
Jeśli nie zadowala cię pełnofunkcjonalny symulator to zobacz link http://wklej.to/dJi32 - możesz zainstalować oba systemy na swoim PC.
Ps. Jeśli pomogłem wiesz co robić...

[ Dodano: 2014-02-16, 10:12 ]
Doszedł kolejny fajny odtwarzać streamów - Live Media Player Recorder (działa podobnie jak Wondershare - wersja płatna ma możliwość nagrywania programów TV - odtwarza linki rtmpe) Więcej na http://stream-recorder.pl/viewtopic.php?p=6084#6084

anonim
Bywalec
Posts: 237
Joined: 2013-07-03, 17:02

Post by anonim »

Osobiście, na moim Sony Bravia, używałem Serviio (DLNA) , który działa w podobny sposób co stary, poczciwy Wondershare Player, Jest jeden warunek: streamy muszą być pozbawione

Code: Select all

rtmp://$OPT:rtmp-raw=
, co w Notepadzie++ zajmuje ok. 10 sekund pozbawienie tego początku w całej liście

anonim
Posts: 1
Joined: 2014-03-05, 12:15

Post by anonim »


anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

Post by anonim »

Znalazłem kolejny fajny odtwarzać streamów (czyta listy m3u) - Livehook. Przeglądarki do TV Online Dolphin z dodatkiem Dolphin Jetpack, Maxthon i Puffin.

anonim
Początkujący
Posts: 105
Joined: 2013-07-22, 22:55

Post by anonim »

Karton przypomina opakowanie po zabawce :-P Ciekawe jak sie sprawuje w praktyce.

anonim
Początkujący
Posts: 55
Joined: 2014-01-02, 13:04

Post by anonim »

Nie wiem jak Feguson. Jam mam urządzenie DONGLE Smart TV Dual Core i jestem bardzo zadowolony. Jeśli masz właściwy net to nie ma problemu z funkcjonowaniem. Jednak rynek idzie szybko do przodu i są teraz urządzenia 4K Smart TV Box. Kupiłbym teraz właśnie takie.

anonim
Początkujący
Posts: 71
Joined: 2014-01-07, 17:11

Post by anonim »

Żeby nie robić bałaganu w innym temacie napiszę tutaj.

Zależy mi na urządzeniu, które będzie łatwe w obsłudze dla osoby starszej. Tzn. najlepiej aby po włączeniu takiego urządzenia automatycznie uruchamiała się wtyczka weebtv z listą kanałów posortowane według własnych upodobań z możliwością przełączania pilotem(skrót 1, 2, 3 itd.).
Polecacie coś? Czy istnieje coś takiego? :P

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

Wolfram, mozę raspberry pi z xbmc oraz wtyczką weeb ? ;-)

anonim
Początkujący
Posts: 71
Joined: 2014-01-07, 17:11

Post by anonim »

A i XBMC można tak skonfigurować żeby po uruchomieniu włączał automatycznie np. kanał TVP1 z wtyczki weeb? I co z pilotem? Można przypisać przyciski z pilota do wybranych kanałów?

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

Tak to sie chyba nie da raczej moze mozna jakos zeby sie uruchamial przy starcie weebtv ale nie kanal chyba.

Post Reply