Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

Jaki TV?

Kącik posiadaczy SmartTV.
Post Reply
anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Jaki TV?

Post by anonim »

Od pewnego czasu zacząłem się interesować tymi telewizorami. Może polecilibyście coś ciekawego z kategorii 40"+ oraz możliwością podpięcia kabla z Internetu.

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2013-12-23, 17:46

Post by anonim »

Czesc,
Zalezy jakie parametry cie interesuja. 3D to troche przereklamowany dodatek i nie kazdy jest sklonny wydac na to dodatkowe pieniadze, ale to tylko moje zdanie.

Generalnie patrz za telewizorem ktory bedzie mial opcje SmartHub jesli chcesz sie bawic widgetami do ogladania telewizji i innych aplikacji o ktorych tutaj ludzie rozmawiaja. Pamietaj tylko ze nie kazdy telewizor ktory ma opcje podlaczenia do internetu ma Smarthub, sa takie z okrojonymi opcjami z tego co slyszalem. Samsungi sa produkowane w wielkosci 40", 46", 50" i wiecej. Osobiscie polecalbym np model F6300/F6400, ale jesli nie bawi cie 120hz itp to nawet seria 5300 ma Smarthub/przegladarke internetowa etc. Literka w nazwie oznacza rok produkcji, wiec ES6300 to tv z 2012, F6300 z 2013 itd. Telewizory od 2012 (E) pozwalaja na podlaczenie klawiatury bo wpisywanie adresow pilotem jest dosc nieporeczne. To tyle na poczatek, poniewaz mamy juz nowy rok i niedlugo pojawia sie najnowsze modele 2014 to byc moze ze znajdziesz dobra oferte na model z 2013 (F). Moim zdaniem wystarczy w zupelnosci.

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Post by anonim »

Dzięki za cenne informacje.
Co do 3D to ciekawe doświadczenie, gdy oglądałem w MM, jednak zgodnie z resztą domowników stwierdziliśmy, że na tym nie da się komfortowo oglądać filmów.

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2013-12-23, 17:46

Post by anonim »

Dokladnie, raz ze podbija cene calkiem ostro, dwa ze nie ma za wiele filmow ktore uzywaja 3D porzadnie, no a trzy ze trzeba w goglach siedziec... fakt ze pojawiaja sie juz modele na ktorych jest 3D bez okularow, ale sa jeszcze poki co dosc drogie.

anonim
Początkujący
Posts: 167
Joined: 2013-05-17, 10:08

Post by anonim »

Jeżeli chodzi o telewizory to polecam Samsung lub Lg.Samsung ma 3D aktywne,podobno bolą oczy,a Lg ma 3D pasywne i dla oczu lepsze, ale jakość kolorów nieznacznie gorsza ,głównie czerń .To jest moja opinia którą słyszałem od właścicieli telewizorów,bo sam nie testowałem, bo dopiero chcę kupić jakiś sprzęcik.

anonim
Początkujący
Posts: 10
Joined: 2014-01-06, 22:17

Post by anonim »

troszke wiekszy,ale zawsze mozes sobie na 0%rozbic:)

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... bhtml#raty

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Post by anonim »

Nie, żadne raty, nigdy :!:

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2013-12-23, 17:46

Post by anonim »

Generalnie zalezy co z tym telewizorem bedziesz chcial robic, jesli chcesz sie bawic z widgetami, SmartTV etc to chyba z Samsungiem jest latwiej, w znaczeniu latwo mozna znalezc widgety w sieci (np na chomiku), zmienic niektore ustawienia telewizora (np wlaczyc PVR), zmienic sobie region od smarthub'a, zrobic hack zeby miec root shell akces do niego etc - nie widzialem za wiele na ten temat do LG. Jesli opcje internetowe cie nie interesuja to LG czy Samsung wielkiej roznicy chyba nie zrobi.

anonim
Posts: 1
Joined: 2014-02-02, 09:33

Post by anonim »

Wg mojej oceny LG mają lepszą głębie koloru. Porównując między modelami samsunga z tej samej pułki cenowej to kontrast jest dużo większy w LG. Choć teraz mogło się to pozmieniać, ostatnio porównywałem modele w 2012

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Post by anonim »

Czyli wychodzi na to, że Samsung ma najlepsze powodzenie. Android na pokładzie TV na pewno doda wiele udogodnień, zwłaszcza, że mam go na telefonie i tablecie i używam go na co dzień.

Post Reply