Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

Obraz z kompa na TV

Kącik posiadaczy SmartTV.
anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-12-29, 19:55

Obraz z kompa na TV

Post by anonim »

Witam jestem lakiem w tym temacie ale czy jest mozliwe zeby jak wlacze cos przez simple tv czy moglym jednoczesnie ogladac to w tv poprzez router nadmieniam ze moj tv posiad wi fi i czy jest to wogole mozliwe :)

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2013-05-21, 10:06

Post by anonim »

Wydaje mi się, że masz 2 wyjścia:
1. Podłączyć tv z kompem normalnie przez HDMI
2. Zainwestować w urządzenie do przesyłania sygnału HDMI przez wifi, ale to dość droga inwestycja ;)

anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-12-29, 19:55

Post by anonim »

Myslalem ze moze jest jakis program do przesylania :) Jak np Plex Media Server cos w tym stylu. To co mam na kompie moge ogladac na tv i chodzilo mi o np simle tv zebym mogl ogladac przez wi fi :)

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2013-05-21, 10:06

Post by anonim »

Czyli chciałbyś przesyłać sygnał video przez wifi z kompa na tv? Jeżeli tak to chyba bez czegoś pośredniego się nie da, albo przynajmniej nie słyszałem ;)

anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-12-29, 19:55

Post by anonim »

Wiec tak jak pisalem to co mam na kompie moge ogladac na moim tv i myslalem ze moze z obraz z simple tv tez sie jakos da rade ale poczekam moze ktos bedzie mial jakis pomysl :)

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2014-01-08, 23:31

Post by anonim »

frankivip wrote:Wiec tak jak pisalem to co mam na kompie moge ogladac na moim tv i myslalem ze moze z obraz z simple tv tez sie jakos da rade ale poczekam moze ktos bedzie mial jakis pomysl :)


Nie napisałeś jakiego masz kompa (laptop/desktop) i jaki TV?

Jeżeli TV to Philips, zainteresuj się tematem: "Wi-Fi Media Connect" a jeżeli inny to podaj więcej szczegółów ;)

Pozdrawiam

anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-12-29, 19:55

Post by anonim »

Mam kompa stacjonarnego podpiety jest router a moj tv to lg z wi fi

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2014-01-08, 23:31

Post by anonim »

frankivip wrote:Mam kompa stacjonarnego podpiety jest router a moj tv to lg z wi fi


Tak jak proponował kolega patafian1, HDMI wydaje mi się najtańszym rozwiązaniem, wbijasz na aledrogo, kupujesz jakieś 10 metrów kabla i działa to na prawdę dobrze i jest tanie.
Wiem, że nie szukałeś "najtańszej opcji" ale to wydaje mi się najbardziej racjonalne.

Ale jeżeli dalej Ciebie nie satysfakcjonuje kabel HDMI, daj znać poszukamy innego rozwiązania ;)


Pozdrawiam

anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-12-29, 19:55

Post by anonim »

Tak przypuszczelem ze kabel hdmi jest rozwiazaniem ale najbardziej zalezalo mi zeby polaczyc sie bezprzewodowo .Pozdrawiam

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2014-01-08, 23:31

Post by anonim »

frankivip wrote:Tak przypuszczelem ze kabel hdmi jest rozwiazaniem ale najbardziej zalezalo mi zeby polaczyc sie bezprzewodowo .Pozdrawiam


Witam,

Poszukałem jeszcze trochę i znalazłem coś takiego:

”Transmiter, Video sender Wireless HD HDMI”, cena 889,00 PLN. Trochę dużo ale sam mówiłeś, że zależy Ci na bezprzewodowej transmisji danych.
Wpiszesz cytowaną nazwę urządzenia w wójka gogl.... i znajdziesz odnośnik do firmy która to sprzedaje.

Jest jeszcze jedno "ale", poszukałem jeszcze trochę, znalazłem coś takiego:

Code: Select all

http://wklej.to/UlNgr


cena 159 pln + przesyłka i jeden tekst wyrwany z opisu: "Możliwość wysyłania sygnału z komputera na TV, bez zbędnych kabli"

Tutaj masz ich więcej:

Code: Select all

http://wklej.to/fmHWK


No i na koniec, to nie są moje aukcje, jak również nie jest to moja firma sprzedająca te urządzenia. ww sprzętów nigdy nie miałem czasu/okazji przetestować więc nie wiem jak działają. Informacje są z Net-a ;)

Pozdrawiam

anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-12-29, 19:55

Post by anonim »

Wielkie dzieki ale jak widze po cenach to ten kabel hdmi jest najtanszym rozwiazaniem wiec aledrogo i hejka.Sprawdzilem te transmitery sa nawet tansze wiec jeszcze popatrze i i wtedy cos kupie .

anonim
Początkujący
Posts: 11
Joined: 2013-12-28, 22:44

Post by anonim »

Nie wiem na jakim telefonie i tv chcesz przesyłać, ale korzystając z Wondershare player i będąc podłączonym wifi do tej samej grupy domowej co TVmożesz przesłać oglądany stream/film na TV. Apka Youtube na andka ma taką sama opcję

anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-12-29, 19:55

Post by anonim »

Dzieki za podpowiedz ale nie moge tego ustawic albo to nie ten program chodzi mi o to ze jak wlacze simle to zeby przeslac sygnal na tv przez wi fi a ten program nie widzialem tego w ustawieniach.Albo dalbys mi namiary na ten program bo moze zly sciagam.

anonim
Posts: 5
Joined: 2014-01-02, 18:03
Location: Polska

Post by anonim »

Jeśli chodzi o te transmitery to one przesyłaję sygnał po złączu scart wiec do kompa tego nie podłączysz bo raczej nie spotkałem sie zeby miał jakiś takie wyjście :)

anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-12-29, 19:55

Post by anonim »

Acha czyli jeden watek mam z glowy :)

Post Reply