Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

jak wyciągnąć strumień

Rozmowy na temat polskich serwisów udostępniających telewizje online.
anonim
Posts: 7
Joined: 2013-12-23, 21:36

jak wyciągnąć strumień

Post by anonim »

Wyciągam urlhelper'em np. taki adres:
rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmp://94.242.228. ... verepeater playpath=134466 swfUrl=http://cdn.goodcast.pw/players.swf pageUrl=http://goodcast.pw/stream.php?id=134466&width=960&height=504&stretching=
Niby wszystko chyba ok, a mimo to nie chodzi w SimpleTV. Co jest nie tak?
Jak wyciągnąć strumienie z goodcast.tv, żeby ominąć wtryniające się adresy pliku mp3 i dwóch plików wideo z youtube, w ogóle nie można zamknąć reklamy :/
Czy jest jakiś uniwersalny program, który poprawnie wyciąga adresy strumieni, czy trzeba się bawić na 10 programów i sposobów?

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

Nic nie trzeba wyciagac w zakladce telewizja masz adresy

anonim
Posts: 7
Joined: 2013-12-23, 21:36

Post by anonim »

o jakiej zakładce "telewizja" piszesz? tu na forum, czy na stronie goodcast.tv?

chciałbym w wolnej chwili samemu zrobić sobie taką listę, bo często listy z wątku "Aktualne listy kanałów" są już właśnie nieaktualne lub nie ma tam kanałów, które mnie interesują

anonim
Początkujący
Posts: 99
Joined: 2014-01-07, 15:37

Post by anonim »

zaqxsw8 wrote:o jakiej zakładce "telewizja" piszesz? tu na forum, czy na stronie goodcast.tv?

chciałbym w wolnej chwili samemu zrobić sobie taką listę, bo często listy z wątku "Aktualne listy kanałów" są już właśnie nieaktualne lub nie ma tam kanałów, które mnie interesują

Nie wiem po co kombinować z wyciąganiem adresu poszczególnego kanału
w tym wątku na forum masz codzienną aktualizacje kanałów http://stream-recorder.pl/viewtopic.php?t=599, a ze strony goodcast.tv nic nie wyciągniesz bo kanały mają zabezpieczenie ;-)

anonim
Posts: 7
Joined: 2013-12-23, 21:36

Post by anonim »

no to jak to robią Ci co zamieszczają te listy? czy to jakaś tajemnica? przecież ktoś te listy musi robić, chyba im więcej obeznanych w temacie, tym więcej udostępnianych list kanałów? chciałbym pomóc udostępniać takie listy, ale najpierw muszę wiedzieć, jak to zrobić?
poza tym napisałem, że nie zawsze są kanały, które mnie interesują albo przestają świecić po paru godzinach (ten przytoczony link np. nie zawiera kanałów Eurosport, a te mnie interesują najbardziej), a są w sieci udostępniane strumienie interesujących mnie kanałów, tylko chciałbym wiedzieć, jak je wyciągnąć z kodu strony?
próbowałem różnych sposobów, z kodu html strony, przez programy typu: urlhelper, RTMPdumphelper itp., ale albo nie znajdują strumienia albo znaleziony strumień ( przykład chociażby wyżej) nie odpala się w np. SimpleTV
Last edited by anonim on 2014-01-29, 20:38, edited 1 time in total.

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

poszukaj na forum to sie dowiesz bylo o tym nie raz pisane

anonim
Posts: 7
Joined: 2013-12-23, 21:36

Post by anonim »

szukałem, ale znalazłem tylko chaotyczne uwagi, które nic konkretnego nie tłumaczą
jeżeli ja bym takową wiedzę posiadał, to zrobiłbym porządny poradnik, jakie są sposoby na wyciągniecie adresów strumieni, żeby jak najwięcej osób mogło takowe listy tworzyć;
a znalazłem jeszcze dziwne wpisy, że nie będą zamieszczane dla wszystkich takie listy kanałów tylko dla wybrańców, bo reszta to darmozjady;
a jak te darmozjady mają pomóc, skoro nikt nie zrobił porządnego know-how, jak ekstrahować te strumienie :/
Last edited by anonim on 2014-01-29, 21:01, edited 1 time in total.

anonim
Bywalec
Posts: 206
Joined: 2013-10-07, 22:18
Contact:

Post by anonim »

zaqxsw8, Nie ma uniwersalnego programu, który wyciąga wszystkie streamy. Musisz nabrać doświadczenia, poczytać dokładnie forum. Na przykładzie innych streamów przerabiaj te, które wyciągniesz. Link, który podałeś w pierwszym poście wygląda tak:

Code: Select all

http://wklej.to/hbZEu

Znajduje się w mojej liście tu-

Code: Select all

http://stream-recorder.pl/viewtopic.php?t=599

Poczytaj poradniki o rtmpdump i urlhelper:

Code: Select all

http://stream-recorder.pl/viewtopic.php?t=303

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

Serwis goodcast.org ma jakąś dodatkową autoryzację, aby ją obejść trzeba próbować połączyć się według wzoru - musisz tylko skopiować playpath i dodać do wzoru:

Code: Select all

rtmp://rtmp.goodcast.org:1935/liverepeater/_definst_/TUTAJ-PLAYPATH


czyli w twoim przypadku:

Code: Select all

rtmp://rtmp.goodcast.org:1935/liverepeater/_definst_/134466 
Last edited by anonim on 2014-01-29, 21:05, edited 1 time in total.

anonim
Posts: 7
Joined: 2013-12-23, 21:36

Post by anonim »

a mógłby ktoś obeznany w temacie, z doświadczeniem zrobić jakiś porządny i uporządkowany know-how, jak to robić, żeby wszystko było w jednym miejscu?

anonim
Bywalec
Posts: 206
Joined: 2013-10-07, 22:18
Contact:

Post by anonim »

zaqxsw8, Moim zdaniem czegoś takiego nie da się przygotowac, co serwis - to inny sposób. Napisałem wyżej naucz się obsługiwać urlhelper- rtmpdump- rtmpdumphelper. Czytaj dokładnie forum, i przerabiaj swoje linki na przykładzie tego co wrzucamy. Zdobędziesz doświadczenie, dasz sobie radę.

anonim
Posts: 7
Joined: 2013-12-23, 21:36

Post by anonim »

tak też próbowałem, ale ani wczoraj ani dzisiaj mi to nie poszło
zresztą TVP 2 z Twojej listy u mnie na SimpleTV też dzisiaj nie chodzi, TVP 1 np. świeci

to może zrobić jakiś uporządkowany temat, gdzie będzie się na bieżąco w poszczególnych wątkach dyskutować nad wyciąganiem strumieni z poszczególnych stron udostępniających takowe strumienie?
Last edited by anonim on 2014-01-29, 21:21, edited 1 time in total.

anonim
Bywalec
Posts: 206
Joined: 2013-10-07, 22:18
Contact:

Post by anonim »

zaqxsw8, TVP 2 działa... napisalem: "Czasami ze względu na to, że jest duze obciążenie- nalezy kilka razy odpalić, żeby zaskoczyło.".

anonim
Bywalec
Posts: 237
Joined: 2013-07-03, 17:02

Post by anonim »

zaqxsw8 wrote:a znalazłem jeszcze dziwne wpisy, że nie będą zamieszczane dla wszystkich takie listy kanałów tylko dla wybrańców, bo reszta to darmozjady;
a jak te darmozjady mają pomóc, skoro nikt nie zrobił porządnego know-how, jak ekstrahować te strumienie :/

Odnośnie darmozjadów to był kiedyś taki problem, że osoby zniechęcały się do robienia list... Gdyż w/w przywłaszczały te listy, wstawiając je na inne strony jako SWOJE

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

Nauczyc sie jest prosto bo to forum jest jak lektura ktora trzeba przeczytac do konca to wtedy sie dowiesz bo jak nie przeczytasz to zawsze bedziesz mial braki. Wystarczy przejrzec szczegolowo kto jak robi listy i sie mozna nauczyc bez problemu.

Post Reply