Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

Streaming na zadanie

Forum poświęcone serwisowi www.weeb.tv.
Post Reply
anonim
Początkujący
Posts: 105
Joined: 2013-07-22, 22:55

Streaming na zadanie

Post by anonim »

Witam,


Ostatnio chodzi mi po glowie pewna mysla nie dajaca mi spokoju ;)
Mianowicie, nginx ma mozliwosc streamingu na zadanie, dajac min. mozliwosc wywolania polecenia zewnetrzego - przykladowo ffmpeg. Zastanawiam sie wiec czy jest mozliwosc, aby streamowac dany kanal z weeb.tv na zadanie. Najwiekszym problemem jest pobranie tokena. Moze ktos z Was juz probowal z poziomu nginx pobrac token i odpalic strumien w momencie gdy ktos otworzy dana strone WWW? 2 mozliwosc, to napisanie jakiejs strony WWW, ktora przyjmowala by odpowiednie parametry i zwracala gotowy do odtworzenia strumien (chociazby po http).

Czy ktos zastanawial sie juz nad podobnym rozwiazaniem?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi oraz dyskusje.

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

W nginx możesz uruchomić program/skrypt - jedyny działający od weeb.tv jest skrypt K-S-V więc zasada działania byłaby taka sama. Nie ma potrzeby mieszać w to nginxa.

anonim
Początkujący
Posts: 105
Joined: 2013-07-22, 22:55

Post by anonim »

To moze zaczne od poczatku i powiem o czym myslalem:

Chcialem stworzyc wlasna liste programow w XBMC za pomoca wtyczki IPTV Simple. Kiedy wybralbym dany program w XBMC, poszloby zadanie do nginx-a, a ten uruchomilby restreaming z weeba. Kiedy zakonczylbym ogladac kanal, to polaczenie do weeb.tv rowniez zostaloby zakonczone. Chcialbym zrobic swego rodzaju proxy.

anonim
Bywalec
Posts: 275
Joined: 2013-06-09, 22:06
Contact:

Post by anonim »

No co za problem to zrobić, stawiasz serwer, robisz skrypt do wybierania kanału, skrypt wybierania kanału uruchamia restream na serwerze, a ty łączysz się z serwerem.

Poczekaj na mój program, usługa multiroom będzie w nim dostępna.

anonim
Początkujący
Posts: 105
Joined: 2013-07-22, 22:55

Post by anonim »

Jak widzisz nie uzywam Windowsa, wiec Twoj program na niewiele mi sie przyda ;)

Zastanawiam sie poprostu czy da sie to rozwiazac na samym nginx, ew. nginx + KSV.

Post Reply