Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

Kanały HQ xbmc

Forum poświęcone serwisowi www.weeb.tv.
Post Reply
anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-07-22, 23:03

Kanały HQ xbmc

Post by anonim »

Witam. Na komputerze na xbmc kanały HD i kanał 13 posterunek chodzą płynnie i jest wszystko ok. Zakupiłem sobie takie użądzonko

Code: Select all

http://allegro.pl/okazja-smart-tv-box-mk809iii-4x1-5-rk3188-xbmc-i4131630207.html
i zainstalowałem xbmc. Kanały Hd oraz 13 posterunek tną się. Co mogę zrobić aby było ok? Coś w xbmc ustawić? Może jakaś inna alternatywny program do oglądania weebtv na androidzie?

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

Bo widocznie urzadzenie nie wyrabia w koncu komputer a takie urzadzenie to wielka roznica

anonim
Początkujący
Posts: 73
Joined: 2014-03-10, 17:22

Post by anonim »

Miszczu, zgadzam sie tez kiedys chcialem takie kupic ale duzo ludzi pisalo na forach ze jest wolne i nie wyrabia ze procesor jest za slaby

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

Najlepsza opcja jest kupienie raspberry pi lub poprostu kompa przez hdmi do tv podlaczyc

anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-07-22, 23:03

Post by anonim »

Po części rozwiązałem problem. Zgrałem xbmc 12.3 i zacięcia występują ale minimalnie już. Na niektórych kanałach tam gdzie były to ich niema. Zastanawiam się czy niekombinować z innymi wersjami xbmc....

anonim
Początkujący
Posts: 99
Joined: 2014-01-07, 15:37

Post by anonim »

Zmiana wersji XBMC tu nie ma żadnego znaczenia tak jak poprzednicy piszą sprzęt ci nie wyrabia i tyle ,albo wina nadawcy lub net nie wyrabia .
Last edited by anonim on 2014-05-07, 14:16, edited 1 time in total.

anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-07-22, 23:03

Post by anonim »

Jak niema znaczenia to dlaczego na 13 mi rwało a na 12.3 nierwie :idea:

anonim
Bywalec
Posts: 206
Joined: 2013-10-07, 22:18
Contact:

Post by anonim »

piotrdvb, 12.3 Frodo, to o wiele lżejsza wersja XBMC dlatego lepiej działa na słabszym sprzęcie. Spróbuj w opcjach video wyłączyć przeplot.

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

A i wlasnie i najlepiej zeby nie kombinowac ze skorkami bo one maja bardzo duzy wplyw na pozeranie procka.

anonim
Posts: 4
Joined: 2013-06-10, 15:29

Post by anonim »

Kolego oficjalne wydania xbmc nie wspierają sprzętowego dekodowania video w chipsetach Rockchipa. Zatem jeśli chcesz sobie pooglądać coś bez stresu na tym donglu zainstaluj sobie beyond xbmc - to taka wersja optymalizowana pod chipsety Rockchipa

Tutaj wątek na ten temat
http://www.freaktab.com/showthread.php? ... eta-3-3%29

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

A jak by ktos pytal o inne systemy to na oficjalnej stronie xbmc w zakladce download jest rozpiska na jakie systemy da sie zainstalowac go zreszta na ta chwile XBMC wspiera wszystkie popularne w miare systemy od windowsa po linux az do androida.

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Post by anonim »

Ta wersja u mnie na gorszym sprzęcie działa bardzo dobrze:

Code: Select all

http://mirrors.xbmc.org/releases/android/xbmc-12.3-Frodo-armeabi-v7a.apk

Sprawdź ile RAM zżera sam system bez włączonych aplikacji.

anonim
Początkujący
Posts: 17
Joined: 2013-07-22, 23:03

Post by anonim »

Sam System wykożystuje mi około 400mb. Pokazuje mi 1600 wolnego.
Andrzej tą wersje którą podałeś to zniej już dawno korzystam. Od wczoraj te kanały które cieły mi się wcześniej na xbmc 13 zaczeły mi się również ciąć na wersji 12.3 a było płynnie( 13 posterunek i TLC HD). Miro próbowałem wersji którą mi podałęś ale jest tak samo jak w 12.3.
Dzisiaj postanowiłem uruchomić weeb tv na xbmc 13 na kompie. Kanały wyżej wymienione również się cieły co było dla mnie szokiem. Jedynie na przeglądarce na kompie nic się nietnie. Macie może jakieś pomysły bo mi ich zaczyna brakować co zrobić aby działało bez zacięć. Było już dobrze ale sam niewiem co się stało i znów się tnie :-(

anonim
Posts: 4
Joined: 2013-06-10, 15:29

Post by anonim »

piotrdvb ze streami bywa różnie. sam korzystam ze streamów dużych sieci kablowych, zewnętrznych ip dekoderów i tych z powszechnie znanych stron www co to ich właściciele uważają że jest ich własnością. generalnie kółka wzajemnej adoracji tegoż forum pod nazwą tajemiczą pro. net mam niezły. czasami wszystko tnie sie niemiłosiernie. czasami chodzi idealnie. z donglami bywa różnie. jest dużo modyfikacji romów ale trzeba zdobyć odpowiedni do swojego urządzenia. gorzej jest z klonami tak jak w twoim przypadku. jest kilka forów w których temat jest dogłębnie opisywany. generalnie twój sprzęt nie jest słaby. czterordzeniowy procek i 2 giga ramu wystarcza w zupełności. problem stanowi chip rk3188, który nie ma sprzętowego wsparcia pod xbmc,. ja sam zapatruję się na box pod s802 ze sprzętowym dekodowaniem dts. ale jak to będzie działało to dowiem się gdy będę je miał. pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce ze sprzętem. ale tak szczerze to net to nie najlepsze zródło bezstresowego oglądania tv. ;-)

Post Reply