Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

VPS czy server dedykowany?

Forum poświęcone serwisowi www.weeb.tv.
Post Reply
anonim
Początkujący
Posts: 14
Joined: 2015-09-06, 02:59

VPS czy server dedykowany?

Post by anonim »

Jaką firmę polecacie do streamingu pod weeba?

dzieki wielkie

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 461
Joined: 2013-06-16, 18:09

Re: VPS czy server dedykowany?

Post by anonim »

Chyba LEASEWEB albo OVH

anonim
Początkujący
Posts: 14
Joined: 2015-09-06, 02:59

Re: VPS czy server dedykowany?

Post by anonim »

maks9300 wrote:Chyba LEASEWEB albo OVH


server dedykowany?

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 461
Joined: 2013-06-16, 18:09

Re: VPS czy server dedykowany?

Post by anonim »

Wystarczy VPS ;-)

anonim
Początkujący
Posts: 98
Joined: 2015-08-13, 16:38

Re: VPS czy server dedykowany?

Post by anonim »

ja ci polecam webh.pl lub v-net.pro najlepiej VPS z linuxem debian 7 pod weeba mają 200 mbs upload bez limitu transferu. 3 dni darmowego testu masz pod dowolony vps ja miałem dedyka i powiem tak że dedyk ma większe zasoby ale drogo kosztuje dedyk jest prywatny a vps jest publiczny więc sam wiesz oco chodzi. jeśli chodzi o firme OVH to nie radze bo oszukuje więc nie polecam ci tej firmy.

anonim
Początkujący
Posts: 98
Joined: 2015-08-13, 16:38

Re: VPS czy server dedykowany?

Post by anonim »

koze ja ci odpowiem na pytania co mi na priv pisałeś w jaki sposób się łączę z linuxem debian :) musisz pobrać putty konsolke i tam się wpisuje login root i hasło i komendy by co kolwiek zainstalować , + ftp polecam ci WinSCP tam możesz wgrywać pliki na vps linuxa lub dedyka :) ip twojej maszyny i hasło i login root tak. linux jest łatwy w obsłudze sam już go ogarniam natomiast windows jest płatny bo trzeba licencje płacić przy dedyku np kosztuje dedyk 149 zł + 99 zł licencja na windows jaki to ma sens ? :) dlatego prostym wyjściem jest linux bo linux to darmowa dystrybucja i za nią się nie płaci tylko za sam dedyk :) dałem ci tylko przykład myślę że pomogłem, Pozdrawiam.

anonim
Początkujący
Posts: 14
Joined: 2015-09-06, 02:59

Re: VPS czy server dedykowany?

Post by anonim »

bartosz333, dzieki za odpowiedź na moje zapytanie. Po Twojej informacji będę szedł w kierunku Debiana 7.
Jak widzisz z Linuksem za bardzo nie kumam, choć programy o których napisałeś używałem wcześniej i nadal używam gdy łączę się z Rasberry Pi (bo to też linuks), więc jakąś tam minimalną wiedzę mam. :)

Gdzie będę miał problem na pewno to komendy pod Linuks choć tutaj na forum znalazłem mnóstwo ciekawych informacji. Pierwszy problem jaki napotkałem to odnośnie ustawień jakości pliku np. avi albo mp4. Co zauważyłem, że jeśli ten sam materiał puszcze przez tandem wirtualna kamera (np. ManyCam,) + Adobe Flash Media Live Encoder z zainstalowanym AACEncoderPlugIn to jakość filmu jest taka sama jak oryginału. Oczywiście wadą takiego tandemu jestduże obciążenie procesora. Gdy ten sam materiał puszczę poprzez ffmpeg to jakość jest już dużo słabsza.

Jakbyś mógł coś doradzić też w drugim temacie to założyłem osobny wątek na forum :
http://www.stream-recorder.pl/viewtopic.php?f=19&t=1421

Dzięki i pozdrawiam,

koze

Post Reply