Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

Jak zacząć udostępniać materiał na weeb.tv? krok po kroku

Forum poświęcone serwisowi www.weeb.tv.
Post Reply
anonim
Posts: 4
Joined: 2014-12-14, 10:40

Jak zacząć udostępniać materiał na weeb.tv? krok po kroku

Post by anonim »

Witam, czy ktoś mógłby mi napisać jak zacząć nadawać (jeśli tak w ogóle można..) własny materiał (nagrany) video na tej stronie?
Chodzi mi o pomoc w konfiguracji potrzebnych programów do tego. Mam ściągniety Adobe flash media encoder, ale mam problemy z ustawieniem dźwięku, jak załadować video i zacząć wszystko. Czy muszę mieć kamerkę do nadawania? Nie wiem jak to działa wszystko.

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

paul86, w pierwszej kolejności trzeba posiadać kod zaproszenia od innego nadawcy, bez tego nie rozpoczniesz nadawania, posiadasz owy kod ?

[ Dodano: 2014-12-14, 12:13 ]
upps przepraszam, chyba teraz ten kod nie jest konieczny.. próba utworzenia kanału udała się i dane niezbędne do nadawania zostały wyświetlone, jednak ze względu na nielegalny charakter strony - ja nie zamierzam osobiście nic streamować.

Image

Jeżeli chodzi o ustawienia kodeków - video: h264, dźwięk: aac ;-)

anonim
Weteran
Posts: 932
Joined: 2013-09-04, 17:49

Post by anonim »

A ja dodam ze mozna tam nadawac przez ffmpeg bo niektorzy mowili ze idzie tylko przez flash media encoder co jest nieprawda.

anonim
Posts: 4
Joined: 2014-12-14, 10:40

Post by anonim »

No dobrze, ale jak i gdzie mam wrzucić filmy żeby nadawać je?
audi jest tylko opcja mp3.

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

Rozumiem chodzi o to jak lokalny materiał wideo udostępniać przez FMLE lub ffmpeg na weeb.tv.

Jeżeli jak Miszczu, wspomniał działa ffmpeg to najprościej:

1) pobierasz ffmpeg, do katalogu bin wrzucasz plik video.avi

2) otwierasz notatnik wpisujesz w nim

Code: Select all

ffmpeg -i "video.avi" -acodec aac -vcodec libx264 -s 320x240 -preset ultrafast -f flv rtmp://live.weeb.tv/app/ew3424edd8a535re

gdzie ew3424edd8a535re pobierasz ze strony panelu weeb.tv

możesz kombinować z kodekami np zamiast libx264 wpisać flv, zmienić rozdzielczość, ustawić bitrate itd.

3) zapisać plik w katalogu bin jako start.bat

4) Uruchomić plik start.bat

Jeżeli nie będzie działało niezbędne będzie sprawdzenie występujących błędów lub skorzystanie z FMLE we współpracy z innymi aplikacjami, które odtwarzając film będą symulowały kamerę.

Można wypróbować jeszcze obs "Open Broadcaster Software", xsplit i inne aplikacje.

anonim
Posts: 4
Joined: 2014-12-14, 10:40

Post by anonim »

@jarek, pobrałem program, ale nie ma żadnego katalogu bin..

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

Code: Select all

http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/


Jak pobierzesz stąd to będziesz miał ale tak w ogóle chodzi o katalog w którym znajduje się plik ffmpeg.exe

anonim
Posts: 4
Joined: 2014-12-14, 10:40

Post by anonim »

Ok ściągnąłem, zrobiłem jak napisaliście, wiec teraz co mam zrobić? Ściągnąć program ffmpeg i dać start czy jak ?

Nadawanie obrazu jest, ale te pliki video, które wrzuciłem nie ma ich, nie działa nie ma tego filmu tylko czarne tło. Wrzuciłem do tego bin gdzie txt start.bin.

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

Odpowiedź znajdziesz tutaj:

Code: Select all

http://stream-recorder.pl/viewtopic.php?p=10623


Pozdrawiam

anonim
Posts: 8
Joined: 2014-12-24, 17:08

Re: Jak zacząć udostępniać materiał na weeb.tv? krok po krok

Post by anonim »

[quote="paul86"]Witam, czy ktoś mógłby mi napisać jak zacząć nadawać (jeśli tak w ogóle można..) własny materiał (nagrany) video na tej stronie?

Nadawanie jest bardzo proste:

1. Tandem wirtualna kamera (np. ManyCam, VidBlaster) + Adobe Flash Media Live Encoder (FMLE). Do FMLE można doinstalować AACEncoderPlugIn. Wada takiego tandemu: duże obciążenie procesora.

2. Pojedynczy program Open Broadcaster Software (OBS) + plugin bodajże VideoSourcePluginWrapper.dll. Wada, jak dla mnie: karta graficzna musi obsługiwać DirectX 10. Moja nie obsługuje.

3. FFMpeg. Tu mały problem z obsługą playlisty :).

Jednak, jak już napisałem w innym wątku: nadawałęm przez dwa miesiące a kiedy nabiłem ponad 2 tys. PLN, zablokowali mi konto. Oczywiście zero reakcji z ich strony na moje maile o wypłatę zgromadzonych przeze mnie środków.

Więc zastanówcie się czy warto dawać się przez nich nabijać w butelkę. Ja już weeb.tv podziękowałem :D.

anonim
Posts: 8
Joined: 2015-04-27, 14:29

Post by anonim »

Witam Wszystkich,

Panowie, mam mały problem, mianowicie na jednym z laptopów ThinkPad L412 Lenovo, podczas prób transmisji poprzez duet ManyCam i Adobe Flash Media Live Encoder nie mam dźwięku. Dodam, iż laptop ma poprawnie zainstalowany i sprawny dźwięk. Ten sam pik filmowy otwarty np. w Windows Media Player posiada dźwięk. Nie mam pojęcia o co kaman? Proszę o pomoc, może ktoś kiedyś miał podobny problem.

Pozdrawiam
Barthezz

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

barthezzon, nie łatwiej wideo nadawać przez ffmpeg ? ;-)

anonim
Posts: 8
Joined: 2014-12-24, 17:08

Post by anonim »

barthezzon wrote:
...na jednym z laptopów ThinkPad L412 Lenovo, podczas prób transmisji poprzez duet ManyCam i Adobe Flash Media Live Encoder nie mam dźwięku.
Nie masz dźwięku podczas odtwarzania w ManyCam czy na wyjściu strumienia w FMLE? Na początek sprawdziłbym poziom dźwięku ManyCam w systemowym mikserze.
Attachments
mikser.png
mikser.png (6.38 KiB) Viewed 6392 times

anonim
Posts: 8
Joined: 2015-04-27, 14:29

Post by anonim »

alfabit, Problem polega na tym, ze jak wrzuce przykladowy film z katalogu Moje video systemu Windows 7 (w tym przypadku jakies ptaszki) dźwięk jest, natomiast gdy wrzucam w ManyCam film *.avi etc. widnieje sam obraz bez dźwięku.

anonim
Posts: 8
Joined: 2014-12-24, 17:08

Post by anonim »

jarek wrote: nie łatwiej wideo nadawać przez ffmpeg ? ;-)
Jak obsługujesz playlisty w FFMPEG?

[ Dodano: 2015-04-27, 21:30 ]
barthezzon, jaka wersja ManyCam i jaki kodek audio w filmie? Dopiero v4 obsługuje AAC.

Post Reply