Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

"Chmury" internetowe

Rozmowy na temat komputerów, software, hardware i grafiki komputerowej.
Post Reply
anonim
Początkujący
Posts: 56
Joined: 2014-01-01, 01:00

"Chmury" internetowe

Post by anonim »

Onedrive? Dropbox? Google Drive? Mega? Z jakich chmur korzystacie i dlaczego?

Osobiście korzystam z Onedrive i nie narzekam. Mam jeszcze większą ilość miejsca (25gb), bo założyłem konto przed zmianami. Wcześniej korzystałem z Dropboxa, ale ilość miejsca na darmowym koncie była dla mnie zdecydowanie zbyt mała.

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2014-01-08, 23:31

Re: "Chmury" internetowe

Post by anonim »

emilianowicz wrote:Onedrive? Dropbox? Google Drive? Mega? Z jakich chmur korzystacie i dlaczego?

Osobiście korzystam z Onedrive i nie narzekam. Mam jeszcze większą ilość miejsca (25gb), bo założyłem konto przed zmianami. Wcześniej korzystałem z Dropboxa, ale ilość miejsca na darmowym koncie była dla mnie zdecydowanie zbyt mała.


Je osobiście nie korzystam ale polecam ten artykuł:

"Polska chmura została oceniona wyżej niż rozwiązania Amazonu i Microsoftu"

Code: Select all

http://www.spidersweb.pl/2014/02/polska-chmura-przed-amazonem-i-microsoftem.html

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Post by anonim »

stepBYstep, podałeś chmury specjalizujące się w obsłudze dużych serwisów, a nam raczej chodziło o takie do przechowywania plików.

Osobiście korzystam z połączenia DropBox i Google Drive.
DropBox'a cenię za stabilność i możliwość udostępniania bezpośredniego linku do pliku. No i oferowane 18 GB za darmo w zupełności wystarcza.
Google Drive używam raczej przy równoczesnym korzystaniu z poczty i służy mi do gromadzenia rzeczy potrzebnych na daną chwilę.

anonim
Początkujący
Posts: 56
Joined: 2014-01-01, 01:00

Post by anonim »

AndrzejZbity wrote:DropBox'a cenię za...możliwość udostępniania bezpośredniego linku do pliku.


Oj, brakuje mi tego w OneDrive :/

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

Sprawdzaliście może hubic.com, którego właścicielem jest ovh ?

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Post by anonim »

HubiC znaczne bije dysk Microsoft'u. 25 GB bez żadnego problemu, dane przechowywane na 3 niezależnych serwerowniach we Francji. Zasada działania podobna do MEGA.

Nowa chmura Tresorit.com: węgierska produkcja, chwalą się bezpieczeństwem, nawet urządzili konkurs "hack us", 5 GB od razu za darmo, można dostać więcej miejsca za polecenia.

anonim
Posts: 9
Joined: 2014-01-11, 23:24

Post by anonim »

Ja korzystam z Mega, żadnych problemów i 50gb za free zostałem jak powstało świeżo, nie wiem jak jest teraz.

anonim
Aktywny Użytkownik
Posts: 369
Joined: 2014-01-01, 15:38
Location: Polska
Contact:

Post by anonim »

Odkryłem właśnie coś nowego MultCloud - kilka chmur w jednym.

Post Reply