Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

Nagrywanie VLC

Pobieranie, nagrywanie, kopiowanie, transkodowanie strumienia audio/wideo.
Post Reply
anonim
Początkujący
Posts: 21
Joined: 2014-01-02, 21:28
Location: Polska

Nagrywanie VLC

Post by anonim »

Witam mam taki problem używam GoldVod z tego forum i sprawa wygląda tak włączę kanał w vlc i zaczynam nagrywać i zdarza się tak, że program się zatnie i wtedy kiedy skończę nagrywać moje nagranie nie jest zgrane z audio jest jakiś sposób żeby video nawet przy zacinaniu się było równe z audio ?

Pozdrawiam

anonim
Początkujący
Posts: 167
Joined: 2013-05-17, 10:08

Post by anonim »

Raczej nie ma sposobu,w simple to samo,chyba żeby się udało bez zacinek, raczej nie realne.

anonim
Początkujący
Posts: 21
Joined: 2014-01-02, 21:28
Location: Polska

Post by anonim »

to nie dobrze bo jak by nagranie wyglądało tak ze się obraz i audio w tym samym momencie zatnie a później leci dalej to wtedy by to jakoś wyglądało a tak to nagranie jest do wyrzucenia jak jest audio przesunięte.

czasem udaje mi się nagrać coś bez zacinek np dzisiaj ale to było o godzinie 12 a wieczorem już zacięcia bo dużo osób pewnie oglądało albo coś

anonim
Początkujący
Posts: 25
Joined: 2013-09-01, 08:14

Post by anonim »

a tak to nagranie jest do wyrzucenia jak jest audio przesunięte


Dlaczego do wyrzucenia ? Uruchom materiał w MPC , klawiszami + / - na klawiaturze numerycznej możesz zmienić przesunięcie scieżki audio w stosunku do scieżki video (1 sekunda = 1000ms),jeżeli już znajdziesz owy czas przesunięcia ,zapamiętaj go.
Następnie,rozbierz materiał na audio i video korzystając mkvmerge GUI.
Kolejnym etapem jest dodanie wartości delay (przesunięcia czasu audio) o wartość ustaloną w MPC. Można to zrobić również w mkvmerge ale wygodniejszy jest AC3 Delay Audio Corrector.
Wczytaj plik audio i w Start-delay wpisz wartość przesunięcia (delay) np. -450, 600 itp. po czym wciśnij Write. Na koniec do mkvmerge wrzucasz plik audio juz przerobiony i plik video po czym muksujesz je do jednego pliku.

anonim
Początkujący
Posts: 21
Joined: 2014-01-02, 21:28
Location: Polska

Post by anonim »

wiem jak się to robi bo jestem moderatorem na jednej stronie torrentowej i ripuje filmy z DVD, BR itp w przypadku tych nagrań jak się zatnie w połowie musiał bym film uciąć i ustawiać audio zgodne z video na tym kawałku co jest źle więc do wyrzucenia bo za dużo z tym roboty jest.

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

Kulek, Przetestuj nagrywanie w SimpleTV ;-)

anonim
Początkujący
Posts: 21
Joined: 2014-01-02, 21:28
Location: Polska

Post by anonim »

pobrałem ten program ale nie wiem jak się tam pliki włącza te z formatem m3u czy jaki on tam jest jak możesz podaj więcej informacji z góry thx

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

Jeżeli chodzi o stream m3u to bezpośrednio w adres wklej go jeżeli rtmp to przykład viewtopic.php?t=436.

anonim
Początkujący
Posts: 21
Joined: 2014-01-02, 21:28
Location: Polska

Post by anonim »

bardziej mi chodzi to jak w programie się je włącza bo nie ogarniam tego programu tam się trzeba logować czy jak

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

OK no mam nadzieje że te screeny naprowadzą Ciebie.

Okno główne Programu
Image

Playlista
Image

;-)

anonim
Początkujący
Posts: 21
Joined: 2014-01-02, 21:28
Location: Polska

Post by anonim »

ja to jakiś inny program pobrałem możesz podać linka do tego co Ty używasz ;)

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

Jest już na forum, proszę:

Code: Select all

http://stream-recorder.pl/forum/viewtopic.php?t=192

anonim
Początkujący
Posts: 21
Joined: 2014-01-02, 21:28
Location: Polska

Post by anonim »

dzięki Ci bardzo zaraz sprawdzę wszystko ;)

[ Dodano: 2014-01-03, 17:25 ]
Dobra teraz inny problem ogarnąłem co i jak ale w nagraniach nie ma audio

[ Dodano: 2014-01-03, 17:29 ]
Dobra audio już naprawiłem ale mam pytanie oglądam kanał i jest napisane że to HD a rozdzielczość jest za niska na HD czym to jest spowodowane ?

anonim
Weteran
Posts: 826
Joined: 2013-05-04, 15:44

Post by anonim »

Spróbuj inny stream, w opcjach SimpleTV nic nie widzę oprócz zmiany Profilu, możesz spróbować wybrać np MP4

Image

anonim
Początkujący
Posts: 21
Joined: 2014-01-02, 21:28
Location: Polska

Post by anonim »

nagrywam w mp4 bo w avi nie ma dźwięku jak się nagra a jeśli chodzi o HD jedynie Canal + nagrywa w rozdzielczości HD

Post Reply