Zanonimizowana wersja forum tylko do odczytu

DotStream.TV w VLC i PHP

Pobieranie, nagrywanie, kopiowanie, transkodowanie strumienia audio/wideo.
Post Reply
anonim
Posts: 1
Joined: 2017-05-21, 10:24

DotStream.TV w VLC i PHP

Post by anonim »

Witam forumowiczów,

Dłuższy czas borykam się z problemem zeskrobania strumienia z serwera dotstream.tv. O ile udało mi się wyciągnąć link do streamu dla protokołu RTMP, o tyle nie mam pojęcia jak się do niego dostać (DotStream udostępniał również strumień HLS dla smartfonów, niestety od pewnego czasu nie działa i smartfony otrzymują również RTMP). Próbuje więc dostać się przez RTMP przez programy rtmpdump, vlc oraz PHP i CURL. Oto link do strony z przykładowym strumieniem:
http://dotstream.tv/player.php?streampa ... height=450

Po zeskanowaniu powstaje mi taki link (np. za pomocą URL Helper):

Code: Select all

rtmp://31.220.0.13:1935/live/tvpoooko?keys=dIwEmrhzD_LFqolWynJ-4w&keyt=1495378463
W przypadku połączenia przez PHP, biblioteka CURL zwraca mi pustą wartość (bez nagłówka i treści, bez żadnego błędu w połączeniu). Domyślam się, że problem tkwi w przesyłanych nagłówkach do dotstream, ponieważ z innymi strumieniami z protokołu RTMP, CURL radzi sobie bez problemu. Nie wiem jakim programem przeskanować ruch sieci, aby wypisał mi nagłówki, jakie powinienem przesłać. Używam FireBuga (wtyczka do Mozilli), ona niestety nie wyświetla mi ruchu dla protokołu RTMP, URL Helper wyświetla tylko link, bez dodatkowych danych nagłówków itd, zaś WireShark jest bardzo skomplikowany, i nie wiem jak wyciągnąć potrzebne mi informacje.

Proszę Was o pomoc w uruchomieniu przynajmniej w VLC lub RtmpDump. Docelowo, jeśli nie znacie PHP, będę musiał poradzić sobie sam. Problem w tym, że nie wiem jaki jest ruch w sieci podczas połączenia z dotstream, abym napisał odpowiedni program.

Post Reply